Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intrebare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intrebare

am cesionat societatea in alt judet.cine se face responsabil de declaratia 050.actualulu sau fostul administrator ?.precizez ca firma a avut datorii. cel care a preluat sc stie de aceeasta prb . am facut p-v de descarcare gestiune semnat. trb facut prin notariat?
Dupa ce ati facut cesiunea partilor sociale, ar fi trebuit sa inregistrati aceste schimbari si la registrul Comertului unde e inregistrata societatea, pentru a fi opozabila tertilor.
da actele le-am facut la orc cu schimbare de sediu ,alt administrator ; asociat unic .
mai trb sa fac acel p-v de descarcare gestiune la notariat ? eu mai am trb cu vechile datori ?
De la momentul inregistrarii cesiunii raspunderea revine noului administrator.
eu mai am treaba cu finantele publice unde am avut datoriile ?trebuie sa mai depun acolo vreun document ?