avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale proces-verbal gestiune
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

proces-verbal gestiune

am cesionat societatea in alt jud. am facut proces verbal de descarcare gestiune (activ+pasiv) vizat de un avocat > ce trb sa mai fac?
Cel mai recent răspuns: ContSters60554 , utilizator 10:26, 17 Martie 2010
Sa depuneti actele la ORC pentru ca aceasta operatiune sa fie opozabila tertilor. ;)
cora2006 a scris:

Sa depuneti actele la ORC pentru ca aceasta operatiune sa fie opozabila tertilor. ;)
sunt facute
Ultima modificare: Marți, 16 Martie 2010
ContSters126873, utilizator
Sa asteptati 30 zile pentru a se finaliza termenul privind opozabilitatea tertilor si atunci sunteti descarcat efectiv

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare ContSters126873 ContSters126873 am cesionat societatea in alt judet.cine se face responsabil de declaratia 050.actualulu sau fostul administrator ?.precizez ca firma a avut datorii. cel ... (vezi toată discuția)
Neinregistrare cesiune la reg com pkey pkey Am si eu o intrebare. Am avut un SRL in care eram asociat unic. Am cesionat-o cuiva am facut cesiune parti sociale, decizie asociat unic .....etc, proces ... (vezi toată discuția)
Vanzare firma cu datorii? predare activ-pasiv justyno12345 justyno12345 Daca s-a facut un act aditional in care se stipuleaza: cesiunea partilor sociale ,revocarea vechilor asociati din functia de administratori punerea ... (vezi toată discuția)