avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1241 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Venituri bursiere grefier la o instituție din cadrul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Venituri bursiere grefier la o instituție din cadrul Ministerului Public

Buna ziua. Sunt grefier la o instituție din cadrul Ministerului Public si as vrea sa imi fac un cont pe Tradeville, sa achizitionez ceva actiuni pentru a imi face niste rezerve de bani pentru o viitoare achizitie de peste cativa ani. Probabil chiar si hidroelectrica. Aceasta plateste dividende. As dori sa stiu daca acest lucru este ilegal de la intrarea in vigoare a legii 11/2024? Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 23 Iulie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:08, 27 Iulie 2024
Grefierilor le este interzis să desfășoare activități comerciale, direct sau prin persoane interpuse.

Legea nr.11/2024 nu defineste care sunt acle activitati economice interzise.
Grefierilor le este interzis să desfășoare activități comerciale, direct sau prin persoane interpuse.

Legea nr.11/2024 nu defineste care sunt acle activitati economice interzise.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incompatibilitati privind personalului auxiliar de specialitate al instanþelor judecãtoreºti ºi al parchetelor de pe lângã acestea exuser exuser As avea on intrebare in legatura cu art. 77 din legea nr. 567 din 9 decembrie 2004 actualizata privind statutul personalului auxiliar de specialitate al ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate s.r.l. ELENADYS ELENADYS Buna ziua, Am nevoie de o consiliere .Vreau sa particip la concursul pr postul de grefier arhivar.Legea 567/2004 spune : 1) Funcţia de grefier este ... (vezi toată discuția)
Calitatea de membru fondator al unui ong este incompatibila cu cea de judecator? Ella_B Ella_B Stiu ca judecatorului ii este permis sa aiba doar calitatea de profesor in invatamantul superior, dar ii este permis sa fie si membru fondator pentru un ong? ... (vezi toată discuția)