Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce se va întâmpla cu soția mea după decesul meu? ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce se va întâmpla cu soția mea după decesul meu? Am făcut ...

Ce se va întâmpla cu soția mea după decesul meu? Am făcut un contract de întreținere cu uzul fruct viager cu un copil in care ne-am dat eu și soția în îngrijirea lui. Poate celălalt copil să anuleze in instanță contractul și să o de-a afară din casă? Mulțumesc anticipat.
Nu.
Soția dvs e și mama lui?
gi-jane2, moderator
Soția mea este mama copilului cu care am făcut contractul de întreținere și uzul fruct viager, iar cel care amenința este dintr-o căsătorie mai veche a mea.
gi-jane2 a scris:

Nu.
Soția dvs e și mama lui?

a... nici vorba, nu are motiv de ataca. Fiul dvs sa pastreze dovezi ale intretinerii
Mulțumesc

gi-jane2 a scris:

a... nici vorba, nu are motiv de ataca. Fiul dvs sa pastreze dovezi ale intretinerii