avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am un frate in varsta de 19 ani cu handicap grav. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am un frate in varsta de 19 ani cu handicap grav. Pentru ca el ...

Am un frate in varsta de 19 ani cu handicap grav. Pentru ca el este lipsit de discernamant, mama mea ii este tutore legal, Intrebarea mea este, daca eu vreau sa calatoresc cu fratele meu intr-o tara din Europa, e nevoie sa prezint vreun act?

Alte discuții în legătură

Tutore? elena1990 elena1990 1. Sunt mama unei persoane in varsta de 19 ani cu handicap grav inca din primii ani de viata ( fara discernamant ). Are insotitor permanent. E necesar sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! adult cu handicap grav (autism) fara capacitatea de ... Ale . Ale . Buna ziua! Adult cu handicap grav (autism) fara capacitatea de a decide pentru el, avand reprezentant, tutore legal pe mama acestuia. Mama impreuna cu fiul ... (vezi toată discuția)
Dreptul mostenitorului de a locui in apartamentul mostenit pensioara pensioara Mama si tata au cumparat impreuna apartamentul in care locuiau. Dupa decesul lui tata, s-a facut succesiunea dupa tata, conform legii, eu si fratele meu avand ... (vezi toată discuția)