Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua, Anul trecut am avut un accident de ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua, Anul trecut am avut un accident de mașină în Budapesta, ...

Bună ziua,

Anul trecut am avut un accident de mașină în Budapesta, Ungaria, și am stat în spital timp de 4 luni. După ce am revenit acasă în România, am pierdut documentele de ieșire din spital. Aș dori să știu cum pot recupera aceste documente de spitalizare din Budapesta.Puteți să îmi oferiți informații despre cum să procedez sau să îmi recomandați pașii necesari pentru a le obține?Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor.

Cu respect,Maria.

Maria# a scris:

Bună ziua,

Anul trecut am avut un accident de mașină în Budapesta, Ungaria, și am stat în spital timp de 4 luni. După ce am revenit acasă în România, am pierdut documentele de ieșire din spital. Aș dori să știu cum pot recupera aceste documente de spitalizare din Budapesta.Puteți să îmi oferiți informații despre cum să procedez sau să îmi recomandați pașii necesari pentru a le obține?Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor.
Continuare :
Am trimis 2-3 mail-uri la consulatul român din Budapesta, iar răspunsul lor a fost că nu este treaba lor, deși pe site precizează că te ajută să îți recuperezi documentele pierdute.
Multumesc anticipat.,Maria.
Stimate domn,
Am fost contactat de doamnă din topic.
Am specificat dânsei, că nu sunt avocat.
Am mai specificat și faptele că-l ajutăm gratuit și că suntem o asociație non-profit.
Înainte să ne aduceți defăimare la adresa mea/noastră, vă rog să vă documentați!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dl nu este avocat ci doar încearcă preluarea unor cazuri prin intermediul unei asociații care va va taxa de 2 3 ori mai mult decât dacă apelați la un av în zona respectiva.
Maria# a scris:

Stimate domnule avocat Bicsak Laszlo,
Vă mulțumesc foarte mult pentru promptitudinea cu care ați răspuns întrebării mele pe site-ul ]avocatnet.ro. Apreciez enorm ajutorul dumneavoastră.

Domnule Niculescu,
Vă rog să ștergeți mesajele dumneavoastră, care nu sunt adevărate, duc oamenii în eroare și mă defăimați în public, pe nedrept!
Mă așteptam la mai mult de la un om cu studii superioare.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Asa cum apare în prezentarea celebrei asociatii pe fb este vorba despre racolarea unor persoane aflate în situații dificile și intermedierea unei relații cu cabinete de avocatura.Deci tot la un av o sa ajungeți numai ca în loc sa aveți o relație directa cu un av o sa suportati cheltuieli mult mai mari prin interpuși...