Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! Am participat la un concurs pt ocuparea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! Am participat la un concurs pt ocuparea unui loc ...

Buna ziua ! Am participat la un concurs pt ocuparea unui loc vacant in sistemul sanitar și am reușit .Urmează sa fac toate formalitățile pt angajare dar am o problema! Am deja stabilită perioada de concediu biletele pt vacanța au fost achitate din luna Aprilie iar soțul are concediul stabilit pt perioada menționata ! Întrebarea mea este : mai pot pleca in concediu ? Va rog am nevoie de un răspuns cât mai urgent ! Cum procedez in aceasta situație ?
Anita Nastase, utilizator
Buna ziua

Exista 2 variante:

1. Pleaca sotul singur in concediu si dvs va pastrati locul de munca
2. Plecati amandoi si la revenire, va cautati altceva de lucru.

Are romanul o vorba: Si cu closca grasa si cu puii mari, nu prea merge.
Cu cine ati stabilit perioada de CO?