avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! Am participat la un concurs pt ocuparea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! Am participat la un concurs pt ocuparea unui loc ...

Buna ziua ! Am participat la un concurs pt ocuparea unui loc vacant in sistemul sanitar și am reușit .Urmează sa fac toate formalitățile pt angajare dar am o problema! Am deja stabilită perioada de concediu biletele pt vacanța au fost achitate din luna Aprilie iar soțul are concediul stabilit pt perioada menționata ! Întrebarea mea este : mai pot pleca in concediu ? Va rog am nevoie de un răspuns cât mai urgent ! Cum procedez in aceasta situație ?
Ultima modificare: Vineri, 26 Iulie 2024
Anita Nastase, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:56, 26 Iulie 2024
Buna ziua

Exista 2 variante:

1. Pleaca sotul singur in concediu si dvs va pastrati locul de munca
2. Plecati amandoi si la revenire, va cautati altceva de lucru.

Are romanul o vorba: Si cu closca grasa si cu puii mari, nu prea merge.
Cu cine ati stabilit perioada de CO?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura pentru iesire din tara anissia anissia Buna ziua, am o procura facuta la notariat in care fostul sot imi da voie sa calatoresc cu fetita pana la data de 31.12.2015 pe teritoriul Uniunii Europene. Eu ... (vezi toată discuția)
Plata concediu iga iga am o nelamurire; :(-plec in concediu de odihna,mi se da o anumita suma de bani, e normal ca aceasta suma sa fie retinuta din salariile urmatoare?.sau mai bine ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna ana198731 ana198731 in ianuarie 2012 doresc sa imi iau 8 zile de CO, pentru anul 2011 nu mai am zile de CO, angajatorul zice ca nu am dreptul, cine are dreptate? pe acest ... (vezi toată discuția)