Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu sunt multumit de felul cum functioneaza produsul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu sunt multumit de felul cum functioneaza produsul cumparat..Pot cere restituirea pretului achitat?

Am cumparat o motocoasa de la Dedeman.Nu sunt multumit de felul cum functioneaza. Pot cere restituirea pretului achitat ? Restituirea s-a facut la 3 ore de la cumparare.
Dacă l-ați ales greșit (el funcționează corect dar nu vă mulțumește) și l-ați cumpărat din magazin, legal nu e nimic de făcut. E posibil ca magazinul să aibă o politică de retur, dar pentru asta e nevoie să vă informați. Dacă l-ați cumpărat online, legea vă permite să vă răzgândiți
Dacă nu funcționează cum trebuie activați garanția și dispozitivul va fi reparat. Rambursarea e ultima opțiune
adriandimitriu, utilizator