avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua,Dacă sunt agent de asigurări și sunt ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua,Dacă sunt agent de asigurări și sunt înregistrată ...

Bună ziua,Dacă sunt agent de asigurări și sunt înregistrată la Anaf ca pfa și plătesc contribuția pentru pensie se poate lua în calcul la pensia anticipată ?Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Ce declaratii trebuie sa depun ca pfa daca sunt si angajat? MonyR2009 MonyR2009 Buna ziua! Acum aproximativ o saptamana am infiintat un PFA, eu fiind si angajat, apoi am fost si la ANAF sa depun formularul 220(impozitare in sistem real) , ... (vezi toată discuția)
Calculul punctajului lunar in cazul unei pfa cu doua venituri asigurate (anaf si cnpp) ioanmuresan ioanmuresan Nu sunt salariat. Sunt inregistrat ca PFA pe baza de norma de venit. Pentru activitatea pe care o desfasor pentru anul 2016 s-a stabilit o norma de venit de ... (vezi toată discuția)
Pfa cu pensie invaliditate gr.iii - contributie pensii a21alex a21alex Va salut cu respect. Am PFA din 2008, in anul 2010 am renuntat la contractul cu Casa de Pensii astfel ca nu am mai platit contributia neavand venitul brut ... (vezi toată discuția)