Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna ziua. Am studii superioare pedagogice ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna ziua. Am studii superioare pedagogice (licență). Sunt angajată ...

Buna ziua. Am studii superioare pedagogice(licență). Sunt angajată contractual în cadrul unui serviciu social (șef centru) de 11 ani, vechime. După această experiență, angajatorul mă obligă să fac studii postuniversitare(master) în asistență socială deoarece candidații pentru ocuparea funcției de conducere trebuie să fie absolvenți cu diplomă în domeniul psihologie, asistență socială, sociologie, juridic, medical, economic și al stiințelor administrative, conform HF 867/2015. privind Nomenclatorul serviciilor sociale. La momentul angajării nu mi s-a specificat această cerință. Cum procedez ? Mulțumesc.
Daca doriti sa va pastrati postul de sef trebuie sa faceti masterul respectiv.