Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Locul muncii în contractul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Locul muncii în contractul de munca

Un angajat în funcția de agent de vânzări la o firma din Timiș prestează activitate de agent de vânzări pe teren in localitatea lui de domiciliu și anume în Arad. Firma din Timiș face parte dintr-un grup de firme care are un punct de lucru în Arad.
Ce se trece în contractul de munca al agentului la locul muncii?
econo, utilizator
Locul muncii se identifică prin angajatorul şi localitatea în care salariatul îşi desfăşoară activitatea. În conformitate cu dispoziţiile art. 17 alin. (2) lit. b) C.mun., în contractul individual de muncă se poate consemna locul muncii sau se poate stabili posibilitatea ca salariatul să muncească în alte localităţi sau puncte de lucru în aceeaşi / în alte localităţi , caz in care se poate apela la inserarea unei clauze de mobilitate .