avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua am o proprietate într-o curte comună cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua am o proprietate într-o curte comună cu teren în ...

Bună ziua am o proprietate într-o curte comună cu teren în devalmasie,când am locuit acolo aveam acces în curte și loc de parcare,acum am închiriat apartamentul,și am probleme cu un locatar care zice ca chiriașul nu are drept de parcare în curte .As vrea sa știu care este realitatea.va mulțumesc

Alte discuții în legătură

Chirias sau proprietar GianinaDita GianinaDita Vrem sa facem o adunare a locatarilor. Cine trebuie sa participe? Are chiriaşul drept de decizie? Este o hotărâre oficială dacă asociaţia de locatari nu ... (vezi toată discuția)
Parcare curte comuna doru_s doru_s Buna ziua, Lucrez la o firma ce are inchiriat un apartament intr-un bloc cu o curte comuna. Din cite stiu conform legii toti locatari au dreptul sa intre ... (vezi toată discuția)
Apartament stațiune mamaia ContSters435209 ContSters435209 Buna ziua!Avem un apartament in stațiunea Mamaia in care stam doar vara in timpul vacantei.Blocul are 106 apartamente și vreo 50 de locuri de parcare și un ... (vezi toată discuția)