avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat nou nascut. Buna ziua,În cazul în care s ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat nou nascut. Buna ziua,În cazul în care s a scos și duplicatul unui certificat ...

Bună ziua,

În cazul în care s a scos și duplicatul unui certificat de naștere al unui nou născut iar acesta a fost pierdut din nou. Tatal fiind dispărut, care este procedura de refacere?
Se poate trece pe numele anterior adică al mamei doar.
Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Certificat nastere lol lol am incercat sa mi fac pasaportul roman dar am constatat ca numele lui mama e scris gresit de una litera. Cum pot sa procedez Trebuie sa mi refac toate actele ... (vezi toată discuția)
Certificat nastere copil eu-ro eu-ro buna ziua, am si eu o intrebare. certificatul de nastere pentru copii (mici) se elibereaza doar mamei sau si tatalui? daca ma duc la primarie ce anume imi ... (vezi toată discuția)
Paternitate raluca000 raluca000 deci...am divortat anul acesta iar abia la jumatatea lunii iulie hotararea va fi definitiva si irevocabila...mi-am intrebat avocata despre asta,dar raspunsul ... (vezi toată discuția)