avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Când pot să ies la pensie la limită de vârstă?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Când pot să ies la pensie la limită de vârstă?

Sunt născută în 06.02.1963 și am o vechime în muncă de 37 ani 8 luni si 27 zile din care 3 ani și 4 luni lucrați în grupa 2. Din calculele făcute de mine aș putea ieși in aceasta lună la pensie pentru limită de vârstă cu reducerea vârstei de pensionare. Mulțumesc,
Ultima modificare: Vineri, 2 August 2024
silva63, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:40, 2 August 2024
Virsta de pensionare: 61 ani si 5 luni (Iulie 2024)
Virsta de pensionare: 61 ani si 5 luni (Iulie 2024)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot iesi la pensie? ContSters205948 ContSters205948 am 30 ani,8 luni,29 zile,din care 10 ani grupa 1, si 11 ani si 6 luni in grupa 2,total 37 ani cind pot beneficia de pensie anticipata. (vezi toată discuția)
Despre vechimea neintrerupta in munca? 44axa 44axa Buna seara , Sunt la pensie de invaliditate gr.III . Pentru recalcularea acesteia dupa vechime ,am inceput sa fac cereri la locurile de munca unde am ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata ContSters42179 ContSters42179 Pe \"Legislatia muncii.ro\" a aparut editorialul din care redau un citat : La implinirea varstei standard de pensionare [b]sau, dupa caz, la implinirea ... (vezi toată discuția)