avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcularea pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcularea pensiei

Buna ziua. Am fost angajat pentru 11 ani si 2 luni. In plus de asta am fost in armata pentru 9 luni. Vreau sa realizez stagiul minim contributiv de cotizare de 15 ani. Va trebui sa contribui suplimentar pentru 3 ani si 10 luni sau numai pentru 3 ani si 1 luna?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cata 2311 , utilizator 18:42, 5 August 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru 3 ani si 1 luna , daca depuneti dosarul de pensionare la limita de varsta pana la 01.09.2024

sau

Pentru 3 ani si 10 luni , daca depuneti dosarul de pensionare la limita de varsta dupa 01.09.2024.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata ninelpucheni ninelpucheni barbat nascut in 02.1962,lucrez din martie1983-pana in prezent am 18 ani si 6 luni gr I 1 an si 6 luni armata cand pot iesila pensie anticipata? ... (vezi toată discuția)
Pensionare. tetcu tetcu Va rog frumos sa-mi spuneti daca sinteti amabili urmatoarele .Sotia mea nascuta in anul 1957 luna decembrie ziua 9,are o vechime totala in momentul de fata de ... (vezi toată discuția)
Calcul stagiu .pensie anticipata 2024. as avea nevoie de putin ajutor in urmatorul caz: ... CHANEL CHANEL Ziua buna ! As avea nevoie de putin ajutor in urmatorul caz: Femeie, nascuta in 05.1966 , implineste 58 ani in 05.2024 , deci s-ar incadra la conditia de ... (vezi toată discuția)