Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcularea pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcularea pensiei

Buna ziua. Am fost angajat pentru 11 ani si 2 luni. In plus de asta am fost in armata pentru 9 luni. Vreau sa realizez stagiul minim contributiv de cotizare de 15 ani. Va trebui sa contribui suplimentar pentru 3 ani si 10 luni sau numai pentru 3 ani si 1 luna?
Va multumesc.
Pentru 3 ani si 1 luna , daca depuneti dosarul de pensionare la limita de varsta pana la 01.09.2024

sau

Pentru 3 ani si 10 luni , daca depuneti dosarul de pensionare la limita de varsta dupa 01.09.2024.
Multumesc