Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Unde ma pot adresa pentru neerspectarea de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Unde ma pot adresa pentru neerspectarea de catre angajator ...

Buna ziua,
Unde ma pot adresa pentru neerspectarea de catre angajator a obligatiilor contractuale ( asigurarea masinii de serviciu si a cheltuielilor aferente, plata salariului) si ce solutii am pentru recuperarea acestor drepturi?
Fac precizarea ca societatea este in insolventa (la cererea ambilor asociati) iar decizia de a mi se lua masina a fost luata inainte de decizia Tribunalului. Legat de salariu, cel de pe luna in care s-a pronuntat insolventa a fost trecut la masa credala iar urmatoarele s-au platit doar partial.
La masa credala trebuia sa fie inregistrate toate drepturile salariale neplatite...

Angajatorul a intrat în insolvență și nu mai plătește salariile: Ce pot face angajații, pas cu pas, conform modificărilor recente
www.avocatnet.ro/articol_571...