Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua In Septembrie pot iesi la pensie-limita de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua In Septembrie pot iesi la pensie-limita de varsta. ...

Buna ziua
In Septembrie pot iesi la pensie-limita de varsta. Sunt functionar public . Voi putea cumula pensia cu salariul ?
Angajatorul ( de stat) are dreptul ?
Buna ziua,

Revin la intrebarea mea de mai sus , ce se intampla in cazul celor care lucreaza la stat ca functionari publici. Am inteles ca CCR va aduce o decizie favorabila in luna aceasta in acest sens.
Are cineva informatii cu privire la acest subiect ?
Multumesc,