Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua.

Bună ziua. Soția mea s-a mutat acum 8 luni în alt județ fără sa mi ceara acordul sau vreo semnătura. Suntem divorțați și avem custodie comuna la minora noastră care are 10 ani jumătate. Acum fetita este în vacanta la mine (tatăl).Nu mai vrea sa plece la locația mamei chiar dacă mama ei a amenințat-o cu politia. Acum eu va întreb are ce face mama ei dacă fata refuza sa mai meargă acolo?. Repet mama ei are declarat domiciliul în Cluj și s a mutat în BH fără acte sau alte demersuri legale. Nici ancheta sociala nimic. Mulțumesc
Actionati legal si profesionist.
Deschideti urgent proces, si cereti stabilirea domiciliului fetitei la dumneavoasta.

Depuneti probe la dosar toate motivele care le aveti, plus puneti si 2 martori.

Politia n-are in atributii sa ia fetita de la dvs.
Dar daca nu deschideti urgent proces, riscati ca mama fetitei sa va creeze probleme mari.
Dapix, utilizator