avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1014 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua,în urma divorțului pensia alimentara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua,în urma divorțului pensia alimentara stabilita sotului ...

Bună ziua,în urma divorțului pensia alimentara stabilita sotului este de 1/4 din venituri ,acum lucrează în străinătate cum poate beneficia copilul de aceasta pensie ?,fostul sot trimite către 100 euro când vrea el ,ce as putea face,unde sa apelez pentru a plăti după venitul din strainatate?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 19:50, 7 August 2024
Executare internationala de pensie de intretinere, depinde in ce tara este sotul. Aveti un departament dedicat in Ministerul Justitiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara,sunt divorțată și am un copil minor în întretinere,fostul ... Tunaru Carla Tunaru Carla Buna seara,sunt divorțată și am un copil minor în întretinere,fostul soț lucrează în străinătate,in tara apare cu venituri 0.cum pot sa aflu unde ... (vezi toată discuția)
Va rog un sfat!- pensie de întreținere catalina45 catalina45 Buna seara....in luna ianuarie .a.c. am deschis actiune pentru pensie intretinere minor. Fostul sot se afla in strainatate cu sotia, respectiv Italia. L am ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara platita sporadic mihaelas83 mihaelas83 buna ziua, deranjez din nou intr-o chestiune legata de pensia alimentara, asta dupa ce am tot auzit diverse pareri. in 28 iulie a.c s-a dat hotararea ... (vezi toată discuția)