Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua,în urma divorțului pensia alimentara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua,în urma divorțului pensia alimentara stabilita sotului ...

Bună ziua,în urma divorțului pensia alimentara stabilita sotului este de 1/4 din venituri ,acum lucrează în străinătate cum poate beneficia copilul de aceasta pensie ?,fostul sot trimite către 100 euro când vrea el ,ce as putea face,unde sa apelez pentru a plăti după venitul din strainatate?
Executare internationala de pensie de intretinere, depinde in ce tara este sotul. Aveti un departament dedicat in Ministerul Justitiei.