Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA NEFFIND PLATITORI DE TVA PLATIM TVA IN ROMANIA PT ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

NEFFIND PLATITORI DE TVA PLATIM TVA IN ROMANIA PT FACTURI EXTRACOMUNITARE

Buna ziua,
Suntem o Asociatie neplatitoare de Tva, dar avem Cui pt. tva intracomunitar. Noi suntem intermediari intre parinti si furnizorul din Uk care organizeaza taberele in Uk. Parintii au platit banii catre noi, facturile au fost emise catre parinti fara Tva, iar cei din Uk ne-au emis facturi noua pt. costurile cu taberele. Taberele se desfasoara in Uk. Intrebarea mea este daca noi platim Tva in Romania pt facturile primite de la cei din Uk. Daca le declaram in declaratia 301. Astept raspuns. Multumesc.
Multumesc frumos.