Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DILEMA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DILEMA

Buna seara!In curand voi naste si asi vrea sa stiu daca sotul meu beneficiaza de citeva zile de la munca libere,ceva in genul zilelor libere pt cununia civila.Multumesc frumos
mihaela-ciolea a scris:

Buna seara!In curand voi naste si asi vrea sa stiu daca sotul meu beneficiaza de citeva zile de la munca libere,ceva in genul zilelor libere pt cununia civila.Multumesc frumos

da daca e angajat la stat
In sectorul privat are dreptul la 5 zile libere platite conform art.61 lit.c) din CCMN.
Interventie moderator:
:rtfm:
mihaela-ciolea:
1. Ati deschis prea multe topicuri pentru intrebari legate de aceeasi problema si ne este mai greu sa va urmarim interventiile dvs. si pe ale noastre.
2. Va rog sa va hotarati la un singur topic pentru toate intrebarile legate de aceeasi problema!
Va multumesc pentru intelegere!