avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Daca mama bunicii mele ,având un pământ, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Daca mama bunicii mele ,având un pământ, lasă ...

Buna ziua.

Daca mama bunicii mele ,având un pământ, lasă moștenire cate o jumătate celor două fete cum poate face bunica mea un act de proprietate pentru aceasta moștenire? Mama bunicii a murit ,iar sora bunicii a făcut deja un act pe jumătatea pe care o are moștenire. Totuși ,bunica mea ,crede că sora ei i-a luat și din pământul ei ,e posibil fără acordul bunicii mele? Ea plătește impozit la stat pentru acest pământ .

Alte discuții în legătură

Important!!!!!!!!!!!!! buna seara . daca mama bunicii mele ,având ... SânzaianaS SânzaianaS Important!!!!!!!!!!!!! Buna seara . Daca mama bunicii mele ,având un pământ, lasă moștenire cate o jumătate celor două fete cum poate face ... (vezi toată discuția)
Probleme de cadastru cu vecinii alexb2009 alexb2009 Buna ziua. In 1966 bunicii mei au cumparat o suprafata de teren intravilan de 990mp. Dupa masurarea cadastrala, vecinul din dreapta a scos tarusii, care ... (vezi toată discuția)
Mostenire aurelica aurelica Buna ziua, Va rog frumos, sa-mi spuneti si mie ce pot sa fac in cazul pe care am sa-l descriu. Parintii mei, au stat in aceeas ... (vezi toată discuția)