avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Important!!!!!!!!!!!!! Buna seara . Daca mama bunicii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Important!!!!!!!!!!!!! Buna seara . Daca mama bunicii mele ,având ...

Important!!!!!!!!!!!!!


Buna seara .

Daca mama bunicii mele ,având un pământ, lasă moștenire cate o jumătate celor două fete cum poate face bunica mea un act de proprietate pentru aceasta moștenire? Mama bunicii a murit ,iar sora bunicii a făcut deja un act pe jumătatea pe care o are moștenire. Totuși ,bunica mea ,crede că sora ei i-a luat și din pământul ei ,e posibil fără acordul bunicii mele? Ea plătește impozit la stat pentru acest pământ .

Alte discuții în legătură

Buna ziua. daca mama bunicii mele ,având un pământ, lasă ... SânzaianaS SânzaianaS Buna ziua. Daca mama bunicii mele ,având un pământ, lasă moștenire cate o jumătate celor două fete cum poate face bunica mea un act de proprietate ... (vezi toată discuția)
Probleme de cadastru cu vecinii alexb2009 alexb2009 Buna ziua. In 1966 bunicii mei au cumparat o suprafata de teren intravilan de 990mp. Dupa masurarea cadastrala, vecinul din dreapta a scos tarusii, care ... (vezi toată discuția)
Mostenire aurelica aurelica Buna ziua, Va rog frumos, sa-mi spuneti si mie ce pot sa fac in cazul pe care am sa-l descriu. Parintii mei, au stat in aceeas ... (vezi toată discuția)