Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sânt in somaj de 3 luni Mi am gasit un loc de muncă ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sânt in somaj de 3 luni Mi am gasit un loc de muncă cu contract ...

Sânt in somaj de 3 luni Mi am gasit un loc de muncă cu contract pe perioada nedeterminată cu program de 8 ore dar nu am contactul cu nr de Revisal inca sa l pot duce la somaj Dacă nu mi place pt k nu am lucrat in domeniu as putea renunța la locul de muncă sa raman in continuare pe somaj până îmi găsesc ceva in domeniul meu ?
C.i.m. pe durata nedeterminata duce la incetarea platii indemnizatiei de somaj .. REVISAL-ul nu acorda numere la contractele de munca.

AJOFM-ul are acces la baza de date din REVISAL.