Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deducere chirie/rată casa la srl activitate ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deducere chirie/rată casa la srl activitate consultanta în IT

Bună. Urmează să înființez srl în IT (consultanță) in țară, la București și să lucrez pt un client in Spania, deci sa merg și să locuiesc acolo o vreme. Asta înseamnă să închiriez sau să cumpăr cu credit o casă pe firmă acolo sa am unde locui. Activitatea o prestez on Line sau la sediul clientului. Mă interesează dacă chiria sau rata la casă se pot deduce pe firmă. Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Ce înseamnă ”o vreme”? S-ar putea să trebuiască să vă recunoașteți rezidența fiscală în Spania.