Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa postului

Va rog mult sa ma ajutati cu un model de fisa postului pentru AJUTOR BUCATAR, PIZZAR, si LUCRATOR BUCATARIE. Va multumesc!!!!
daca se poate si aveti, am si eu nevoie de fisa postului pentru director vanzari.
Multumesc
ginutz_a a scris:

daca se poate si aveti, am si eu nevoie de fisa postului pentru director vanzari.
Multumesc

Uitati un model de Fisa postului Director Vanzari
1. Numele si prenumele:

2. Denumirea postului: DIRECTOR VANZARI
Relatii ierarhice:
- are în subordine: toti angajatii firmei.

Rezumatul postului:
promovarea imaginii organizatiei; studiul pietei si al concurentei; atragerea de noi segmente de piata si semnarea de contracte .

3. Atributii:
• Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor ;
• Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor;
• informarea clientilor si a potentialilor clienti despre activitatea organizatiei, direct sau prin intermediul mass-mediei (stiri, comunicate, interviuri);
• analiza concurentei si identificarea punctelor tari si a punctelor slabe ale produselor acestora;
• efectuarea studiilor de piata in vederea identificarii modului de structurare a pietei: clienti actuali, clienti potentiali;
• intocmirea planului de publicitate al organizatiei (medii de difuzare, temporizare, obiective);
• analiza ofertelor prod de mat publicitare si identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atat din perspectiva impactului asupra pietei, cat si din perspectiva preturilor);
............................
..............................
4. Conditii de munca:
• mediu de lucru stresant;
• atat munca de birou, cat si munca de teren;
• atat munca individuala, cat si munca in echipa;
• deplasari pe distante scurte, medii sau lungi (studii de piata, semnari de contracte, lansari de produse, etc.).

5. Cerinte pentru exercitare:
1. Cerinte medicale:
1.1. rezistenta la oboseala si solicitari efective si intelectuale;
1.2. acuitate auditiva normala;
1.3. vorbire normala.

6. Cerinte psihologice:
2.1. inteligenta peste nivelul mediu (capacitate de analiza si sinteza, memorie dezvolatata, judecata rapida, capacitate de deductie logica);
2.2. usurinta in exprimarea ideilor, deprinderea de a vorbi in public;
2.3. creativitate;
2.4. asumarea responsabilitatilor;
2.5. rezistenta la sarcini repetitive;
2.6. capacitate de relationare interumana, capacitatea de adaptare la diverse medii culturale;
2.7. adaptare la sarcini de lucru schimbatoare;
2.8. echilibru emotional;
2.9. abilitati de vanzari si abilitatea de a se face placut (aspectul fizic placut constituie un avantaj).

7. Activitati fizice:
3.1. lucrul in pozitie sezanda perioade indelungate;
3.2. vorbire;
3.3. ascultare;
3.4. diferentiere a culorilor;
3.5. folosire a mainilor;
3.6. folosire a degetelor;
3.7. comutare si concentrare a privirii.

8. Deprinderi transferabile:
5.1. acordare si transmitere de informatii;
5.2. asigurare de consultanta in domeniul marketingului;
5.3. culegere, clasificare si interpretare a informatiilor;
5.4. planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
5.5. pregatire de materiale si rapoarte;
5.6. deprinderea de a lucra in echipa;
5.7. deprinderi de cercetare si investigare.

9. Aptitudini si deprinderi necesare:
- Aptitudine generală de învăţare ;
- Aptitudini de comunicare ;
- Aptitudini de calcul ;
- Aptitudinea de a lucra cu documente ;
- Planificare şi organizare a operaţiilor şi activităţilor;
- Abilităţi de negociere;
- Acordare şi transmitere de informaţii;
- Creativitate si spirit de initiativa;
- Abilitati de mediere si negociere ;

10. Cerinte pentru exercitare:
- Studii superioare de specialitate ;
- Inteligenţă de nivel superior;
- Spirit organizatoric;
- Echilibru emoţional;
- Capacitate de a evalua şi a lua decizii ;
- Capacitate de a lucra cu oamenii ;
- Rezistenţă mare la stres ;
- Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare ;
- Punctualitate ;
- Cunostinte de operare PC;
- Permis de conducere categoria B ;

11. Caracteristici de personalitate: gândire strategică, spontaneitate, spirit practic, informarea, ajutorarea şi dezvoltarea altora, sociabilitate, tact, amabilitate, conducerea şi controlul oamenilor, ambiţie, încredere în sine, activism, energie, fluenţă verbală.
va multumesc!
Dace se poate si aveti , am nevoie de fisa de post pentru: ELECTROMECANIC, TEHNICIAN TELECOMUNICATII, ELECTRONIST, INGINER TELECOMUNICATII . Adresa e-mail : raluca_banica_87@yahoo.com
Va multumesc anticipat!!
O zi frumoasa tututror !
ralucabanica, utilizator
Vedeti daca va ajuta aceste modele :

electromecanic
[ link extern ]

electronist
[ link extern ]
sau
[ link extern ]

tehnician telecomunicatii
[ link extern ]