Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Am doar o intrebare relativ simpla: pot ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Am doar o intrebare relativ simpla: pot avea venituri ...

Buna ziua! Pot avea venituri pe PFA/SRL in timp ce sunt in concediu medical pe CIM?

Din luna Mai am intrat in CM si o sa raman astfel pana in Mai 2025.
In paralel, am un PFA deschis de aproxiamtiv 2 ani.
Pot avea venituri pe PFA in aceasta perioada in care primesc banii pe CM de pe CIM? Ma intereseaza situatia si pe SRL, de nevoie pot muta activitatea pe un SRL.

Multumesc!
madalin1129, utilizator