avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Am doar o intrebare relativ simpla: pot ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Am doar o intrebare relativ simpla: pot avea venituri ...

Buna ziua! Pot avea venituri pe PFA/SRL in timp ce sunt in concediu medical pe CIM?

Din luna Mai am intrat in CM si o sa raman astfel pana in Mai 2025.
In paralel, am un PFA deschis de aproxiamtiv 2 ani.
Pot avea venituri pe PFA in aceasta perioada in care primesc banii pe CM de pe CIM? Ma intereseaza situatia si pe SRL, de nevoie pot muta activitatea pe un SRL.

Multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 16 August 2024
madalin1129, utilizator

Alte discuții în legătură

Care este cea mai buna forma de organizare pentru a primi indemnizatie de crestere a copilului? toadercristina toadercristina Buna ziua, Doresc sa imi deschid o frizerie si nu stiu care este cea mai buna forma de organizare SRL sau PFA.Ma intereseaza in mod special in cazul in care ... (vezi toată discuția)
Gravida pe perioada somajului.. maria 84maria24 maria 84maria24 Buna ziua Am si eu nevoie de un raspuns... Lucrez la o firma din septembrie 2006, iar acum cred ca mai putin de 2 luni nu va mai dura ..adica se inchide ... (vezi toată discuția)
Care sunt condițiile pentru a genera venit în ccc în 2024? ... JDobre JDobre Care sunt condițiile pentru a genera venit în CCC în 2024? Am înțeles ca de anul acesta venitul care poate fi generat în CCC este de 11960/an. 1 ... (vezi toată discuția)