avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Saptamana asta vreau sa deschid o firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Saptamana asta vreau sa deschid o firma

O intrebare, saptamana asta vreau sa deschid o firma, nu stiu ce sa aleg intre PFA SRL sau II.
Mentionez ca una din activitati- cea principala va fi de inchirierea unor scutere in regim propriu/delivery.
O sa mai existe cateva coduri Caen, dar sunt curios de recomandari. Pentru inceput estimez maxim 10000 de lei pe luna.
Ultima modificare: Duminică, 18 August 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Intreprindere individuala pot alege sa platesc impozit 3 % Lucian77 Lucian77 Buna ziua, mi-am infiintat o intreprindere individuala si am adaugat 6 coduri CAEN, din care 3 sunt autorizate pt noul punct de lucru. Care sunt cele mai bune ... (vezi toată discuția)
Inlocuire cod caen tavison55 tavison55 Buna ziua, Am un SRL cu un cod CAEN pe activitatea principala si 5 coduri pentru activitati secundare. Vreau sa inlocuiesc doua din codurile secundare cu ... (vezi toată discuția)
Pfa > multiple coduri caen rbh007 rbh007 Buna ziua, Ma aflu in situatia de a infiinta un PFA (impozitarea in sistem real) avand ca si cod caen principal 3213 (Fabricarea imitatiilor de bijuterii si ... (vezi toată discuția)