avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inlocuire cod CAEN
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inlocuire cod CAEN

Buna ziua,
Am un SRL cu un cod CAEN pe activitatea principala si 5 coduri pentru activitati secundare.
Vreau sa inlocuiesc doua din codurile secundare cu alte doua pentru a desfasura alte activitati pe aceste coduri noi.
Ce ma sfatuiti sa fac aceasta schimbare sau sa deschid un PFA?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: IMR BUSINESS CONSULTING , Consilier juridic 21:01, 19 Noiembrie 2014
Puteti autoriza ca si activitati secundare codurile prevazute de Codul CAEN, in functie de ca activitati intentionati sa prestati.
Pentru infiintarea unei PFA este necesar sa cunoasteti ca pentru orice cod CAEN autorizat trebuie sa aveti calificari profesionale.
In concluzie, autorizati pe SRL codurile CAEN necesare, aceasta find varianta cea mai ieftina si optima!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa comunicare mauraanghel mauraanghel Buna ziua! Eu sunt jurnalist de formatie. As putea sa infiintez PFA cu profil comunicare, asta este clar. Dar cit de mult se poate extinde acest domeniu? Spre ... (vezi toată discuția)
Cate coduri caen se pot trece la activitati secundare? Corina Macovei Corina Macovei Buna seara! Am depus actele pt un srl cu activitatea principala pe codul 7022. Ca activitati secundare, am trecut inca 10 coduri. Mi s-a spus ca pentru a ... (vezi toată discuția)
Infiintare intreprindere individuala naesebi naesebi Cate obiecte de activitate poate avea o I.I.? Multumesc! (vezi toată discuția)