Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inlocuire cod CAEN
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inlocuire cod CAEN

Buna ziua,
Am un SRL cu un cod CAEN pe activitatea principala si 5 coduri pentru activitati secundare.
Vreau sa inlocuiesc doua din codurile secundare cu alte doua pentru a desfasura alte activitati pe aceste coduri noi.
Ce ma sfatuiti sa fac aceasta schimbare sau sa deschid un PFA?
Va multumesc
Puteti autoriza ca si activitati secundare codurile prevazute de Codul CAEN, in functie de ca activitati intentionati sa prestati.
Pentru infiintarea unei PFA este necesar sa cunoasteti ca pentru orice cod CAEN autorizat trebuie sa aveti calificari profesionale.
In concluzie, autorizati pe SRL codurile CAEN necesare, aceasta find varianta cea mai ieftina si optima!