Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... În cazul unui contract de imprumut cu garanție ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

În cazul unui contract de imprumut cu garanție imobiliara între ...

În cazul unui contract de imprumut cu garanție imobiliara între persoane fizice și imprumutatul decedeaza și nu rambursează toată suma, imprumutatororul poate dispune în continuare de acest contract?!
Buna ziua, da. In contra mostenitorilor si in contra garantului.