avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... În cazul unui contract de imprumut cu garanție ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

În cazul unui contract de imprumut cu garanție imobiliara între ...

În cazul unui contract de imprumut cu garanție imobiliara între persoane fizice și imprumutatul decedeaza și nu rambursează toată suma, imprumutatororul poate dispune în continuare de acest contract?!
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 16:46, 18 August 2024
Buna ziua, da. In contra mostenitorilor si in contra garantului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita-...urgent, va rog! KINGA123 KINGA123 Buna Seara! S-a facut un contract de imprumut si garantie imobiliara intre societatea mea si o persoana fizica,in baza caruia am dat imprumut persoanei fizice ... (vezi toată discuția)
Imprumut intre doua persoane fizice 25z 25z urmeaza sa dau un imprumut la o persoana fizica .fiind vorba de o suma destul de mare as vrea cateva sfaturi.suma urmeaza sa fie returnata in urmatoarele 4 ... (vezi toată discuția)
Contract notarial pentru imprumuturi alexandrumartyn alexandrumartyn Buna ziua, Am in gand sa fac un imprumut si am gasit in diverse locuri (internet,flyere,etc) anumite anunturi de genul \\\\"persoana fizica (chiar si PFA) ... (vezi toată discuția)