avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Salutari, daca doresc sa-mi schimb numele pe cale ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Salutari, daca doresc sa-mi schimb numele pe cale administrativa ...

Salutari, daca doresc sa-mi schimb numele pe cale administrativa eu fiind in strainatate, carui fel de avocat trebuie sa ma adresez? Orice avocat poate face asta sau este nevoie de un avocat "specializat" in vreun anumit domeniu?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:57, 20 August 2024
vedeti in linkul ala ca aveti si cererile , le descarcati, completati...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare nume de familie pe cale administrativa anamariaruspaltinean anamariaruspaltinean Buna ziua ,sunt in Spania si vreau sa-mi schimb numele de familie pentru ca aici sunt cunoscuta cu alt nume in toate actele ( numele fostului sot, si la divort ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume in urma divortului onutza30 onutza30 buna ziua,am si eu o intrebare:sunt divortata din 2003 si dupa divort trebuia sa revin la numele avut anterior,bineinteles ca nu am facut-o,acum as vrea sa imi ... (vezi toată discuția)
Schimbarea numelui copilului dupa divort hammissaoana hammissaoana Buna seara,as vrea sa stiu daca dupa divort pot schimba numele de familie al copilului,acesta purtand acum numele tatalui;dar prenumele?si cat costa?imi cer ... (vezi toată discuția)