Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara, aș avea și eu o întrebare: Doi frați ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara, aș avea și eu o întrebare: Doi frați au moștenit ...

Bună seara, aș avea și eu o întrebare:
Doi frați au moștenit o casă+apartament de la bunici prin succesiune, fratele având 13/16 din amândouă imobile iar sora având 3/16(de pe urma bunicului), sora având datorii(la bancă, amenzi de circulație) se poate pune sechestru? Sau de ex să i se vândă cota parte?Se poate să cumpere fratele? Sau sa achite fratele amenzile și totodata sa aibă drept de proprietar?
Sa faca partaj.