Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie in cazul suspendarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie in cazul suspendarii

Buna ziua, as vrea sa stiu daca pot sa-mi inaintez demisia in cazul in care contractul de munca este suspendat pt cercetare disciplinara si plangere penala?
Cum pot sa-mi recuperez cartea de munca?
Da, puteti solicita incetarea c.i.m. prin demisie pe perioada suspendarii c.i.m. ... legea nu interzice acest lucru.
Carnetul de munca il recuperati fie de la angajator, fie de la ITM dupa ce s-a depus decizia de incetare a c.i.m.