avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie in cazul suspendarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie in cazul suspendarii

Buna ziua, as vrea sa stiu daca pot sa-mi inaintez demisia in cazul in care contractul de munca este suspendat pt cercetare disciplinara si plangere penala?
Cum pot sa-mi recuperez cartea de munca?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:57, 7 Februarie 2010
Da, puteti solicita incetarea c.i.m. prin demisie pe perioada suspendarii c.i.m. ... legea nu interzice acest lucru.
Carnetul de munca il recuperati fie de la angajator, fie de la ITM dupa ce s-a depus decizia de incetare a c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog un sfat urgent!!!! davida davida lucrez la o firma unde am calculator si casa de marcat atasata la calculator. sunt acuzata ca mi-am insusit cateva zeci de milioane pe baza neconcordantei ... (vezi toată discuția)
Suspendarea contractului de munca lyzuca lyzuca se poate suspenda contractul de munca ,dupa ce s-a depus demisia ? (vezi toată discuția)
Angajatorul refuza sa predea cartea de munca gabi_gabi gabi_gabi Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: o prietena si-a dat demisia la insistentele sefului deoarece, conform lui, \"gresea\" frecvent. O ... (vezi toată discuția)