Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! Sunt pensionară anticipată de un an. Am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! Sunt pensionară anticipată de un an. Am auzit că ...

Bună ziua! Sunt pensionară anticipată de un an. Am auzit că dacă fac dovada la casa de pensii că am muncit mai multe ore suplimentare înainte de 2001 o să-mi mărească punctul de pensie. E adevărat?
Probabil ca da. Trebuie dusa adeverinta cu veniturile realizate pentru orele suplimentare.