avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! Sunt pensionară anticipată de un an. Am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! Sunt pensionară anticipată de un an. Am auzit că ...

Bună ziua! Sunt pensionară anticipată de un an. Am auzit că dacă fac dovada la casa de pensii că am muncit mai multe ore suplimentare înainte de 2001 o să-mi mărească punctul de pensie. E adevărat?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:27, 21 August 2024
Probabil ca da. Trebuie dusa adeverinta cu veniturile realizate pentru orele suplimentare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua am si eu o intrebare:daca stie cineva,am: total puncte ... yonica09 yonica09 Buna ziua am si eu o intrebare:Daca stie cineva,am: total puncte 59,21808,.din care,.51,61734 conditii normale de munca,.2,90123 pensie suplimentara(anterior ... (vezi toată discuția)
Adeverinte castiguri brute/nete ioanstan ioanstan As indrazni sa mai deschid o discutie referitor la adeverintele cu venituri brute pentru care s-au platit contributii la fondul de asigurari sociale conform ... (vezi toată discuția)
Acord, acord global, prime dumitru2000 dumitru2000 X pensionar obtine de la institutia unde a lucrat o adeverinta in care se mentioneaza ca a obtinut in perioada 1973-1999 venituri suplimentare: acord, acord ... (vezi toată discuția)