avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua, Sunt cètățean român cu iubita mea ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua, Sunt cètățean român cu iubita mea tailandeză ...

Bună ziua,
Sunt cètățean român cu iubita mea tailandeză în Albania , ce acte am nevoie și unde mai exact să ne căsătorim ?
Menționez că ea are certificatul de celibat , cel de naștere și cel de cazier judiciar emise pe Consulatul Tailandei în Tirana iar eu am doar certificatul de naștere.
Vă mulțumesc anticipat pt orice informație .

Alte discuții în legătură

Cãsãtorie în albania pellumgeo pellumgeo Bună seara! Aș vrea să știu, dacă este posibil, de ce acte am nevoie pentru a mă putea căsători cu un cetățean albanez în Albania. ... (vezi toată discuția)
Casatorie dintre un cetatean roman si unul albanez Aldeabc Aldeabc As vrea sa stiu daca ma pot casatori cu un cetatean albanez din Macedonia? Mentionez ca locuiesc in Germania si as vrea daca se poate sa ma casatoresc aici. ... (vezi toată discuția)
Bună seara,sunt căsătorită în albania țin sa menționez ... LeliDeni11 LeliDeni11 Bună seara,sunt căsătorită în Albania țin sa menționez ca am Înregistrat căsătoria și în România deci dețin și certificat de căsătorie ... (vezi toată discuția)