avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pe un formular de decizie de incetare se mentioneaza ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pe un formular de decizie de incetare se mentioneaza la final ...


Pe un formular de decizie de incetare se mentioneaza la final ca in termen de 5 zile trebuie transmis la ITM. Sa fie totusi un formular vechi?
Nu e suficient transmiterea doar a revisalului cu incetarea CIM?
Cel mai recent răspuns: Chloej , utilizator 20:17, 11 Septembrie 2024
Este un formular vechi ... incepand cu 01.01.2011, incetarile se transmit numai in REVISAL.
Ultima modificare: Luni, 26 August 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic
Si incarcat in reges
Reges = Revisal

Platforma online se numește Reges, aplicația Revisal .ambele semnifica denumirea prescurtata a registrului general de evidenta a salariaților
Ultima modificare: Miercuri, 11 Septembrie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic
Asa este! Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract dublu in revisal andreeah_y andreeah_y Buna ziua,am si eu o problema.Anul trecut in luna noiembrie am inregistrat gresit un CIM in revisal cu data de 05,desi trebuia cu data de 12.Am facut ... (vezi toată discuția)
Bună seara angajatorul are nevoie de semnatura sau acordul scris ... Gabigabi67 Gabigabi67 Bună seara ANGAJATORUL ARE NEVOIE DE SEMNATURA SAU ACORDUL SCRIS AL SALARIATULUI PENTRU ÎNREGISTRAREA CONTRACTULUI DE MUNCĂ LA IRM ( REVISAL, REGES), EU ... (vezi toată discuția)
Dupa ce transmit revisal-ul , se poate lista ceva sa dovedesc ca am transmis la timp? ContSters86219 ContSters86219 Dupa ce transmit online Revisal-ul nu primesc nici o \"recipisa\". Cum pot dovedi ca am transmis datele? E prima data cand lucrez cu acest program....ar ... (vezi toată discuția)