Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati cu o lamurire ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati cu o lamurire privind ...

Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu o lamurire privind situatia de mai jos :

o persoana a fost concediata pe baza unei decizii medicale de invaliditate grad 3 si mai grav in perioada concediului medical. Cand a fost dus concediul medical fizic adica in ziua urmatoare eliberarii dar a fost si timis pe mail angajatorului in ziua eliberarii, ia fost solicitat sa semneze lichidarea. A fost refuzata semnarea mentionand ca este ilegal. Persoana a fost chemata la angajator dupa doua zile de la eveniment pentru lamurirea sistuatiei iar angajatorul a recunoscut ca a inchis CIM si a spus ca a facut corectie. Pe extrasul de revisal apare activ pana in prezent. Nu se vede nici o modificare pe acesta.

Este normal asa ceva ? Am solicitat decizia de incetare si au refuzat sa o ofere precum si adeverinta din care sa rezulte ca CIM nu a suferit modificari in aceasta perioada.

Multumesc anticipat
Bgdd001, utilizator