Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Este diferența între venitul în completare și ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Este diferența între venitul în completare și plățile compensatorii? ...

Este diferența între venitul în completare și plățile compensatorii?
Plățile compensatorii sunt stagiu contributiv?
Perioada în care se acordă venit de completare constituie stagiu de cotizare în sistemul public de pensii şi alte drepturi de asigurări sociale şi către Fondul naţional unic de asigurări sociale de sănătate.
Conform cărui art. Si din ce lege. În perioada venitului de completare parca am luat 30 % din șomaj și salariu. Venitul în completare se acorda pana la sfârșitul celor 9 luni de șomaj din momentul în care te angajezi din șomaj?
Dacă asta înseamnă venit în completare, este normal ca este stagiu de cotizare întrucât un aceasi perioada am luat salariu.
goplanet, utilizator
Daca imi spuneti perioada, va spun si actul normativ ca sunt doua .
Venit completate-01.02.2004-02.08.2004
Plati compensatorii-01.08.1997-01.05.1998