avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua ! Am fost prins cu asigurarea RCA expirata ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua ! Am fost prins cu asigurarea RCA expirata și mi au ...

buna ziua ! Am fost prins cu asigurarea RCA expirata și mi au fost reținute plăcuțele de înmatriculare și certificatul in județul Suceava . Am înțeles că trebuie să mă prezint cu asigurare auto pt recuperarea Nr și certificatului. Unde ar trebui să mă prezint pentru recuperare? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: StefanDoruStan , utilizator 13:09, 1 Septembrie 2024
Mi-e mi-a fost luat talonul pentru niste rugina la mașina. Am reparat, am fost la Rar, au dat acceptul, si apoi am fost la politia rutiera de unde mi-am recuperat talonul. Deci presupun ca , după ce îți faci asigurarea, te duci la politia rutiera de care apatineau politistii. Scrie pe procesul verbal.

fleks108 a scris:

buna ziua ! Am fost prins cu asigurarea RCA expirata și mi au fost reținute plăcuțele de înmatriculare și certificatul in județul Suceava . Am înțeles că trebuie să mă prezint cu asigurare auto pt recuperarea Nr și certificatului. Unde ar trebui să mă prezint pentru recuperare? Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Placute si certificat retinute oprea_rodica68 oprea_rodica68 politia putiera mi-a retinut placutele si certificatul masinii,mi-a dat 1000lei amenda ptr ca aveam expirata de 7zile RCA.As dori sa-mi spuneti daca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am fost oprit de către poliție pentru un control ... Adriana0903 Adriana0903 Buna ziua! Am fost oprit de către poliție pentru un control de rutina. In urma controlului s-a constatat că asigurarea RCA era expirata de 2 zile. Mi-a fost ... (vezi toată discuția)
Talon + placute de inmatriculare retinute Dexter11 Dexter11 Buna ziua. Am si eu o problema in legatura cu [b]Talonul[/b] si [b]Placutele de inmatriculare[/b] a unei masini inmatriculate in [b]Anglia[/b]. Deci, ... (vezi toată discuția)