Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua ! Am fost prins cu asigurarea RCA expirata ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua ! Am fost prins cu asigurarea RCA expirata și mi au ...

buna ziua ! Am fost prins cu asigurarea RCA expirata și mi au fost reținute plăcuțele de înmatriculare și certificatul in județul Suceava . Am înțeles că trebuie să mă prezint cu asigurare auto pt recuperarea Nr și certificatului. Unde ar trebui să mă prezint pentru recuperare? Mulțumesc
Mi-e mi-a fost luat talonul pentru niste rugina la mașina. Am reparat, am fost la Rar, au dat acceptul, si apoi am fost la politia rutiera de unde mi-am recuperat talonul. Deci presupun ca , după ce îți faci asigurarea, te duci la politia rutiera de care apatineau politistii. Scrie pe procesul verbal.

fleks108 a scris:

buna ziua ! Am fost prins cu asigurarea RCA expirata și mi au fost reținute plăcuțele de înmatriculare și certificatul in județul Suceava . Am înțeles că trebuie să mă prezint cu asigurare auto pt recuperarea Nr și certificatului. Unde ar trebui să mă prezint pentru recuperare? Mulțumesc