Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Aș dori să știu dacă la o dezbatere de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Aș dori să știu dacă la o dezbatere de moștenire, ...

Bună ziua!
Aș dori să știu dacă la o dezbatere de moștenire, după ce s-a vândut proprietatea primești contractul de vânzare cumpărare.
Mulțumesc!
După ce dezbateti succesiunea, primiti un certificat de moștenitor, apoi dacă vindeti, veti primi la vânzare contractul de vanzare cumpărare.
Dvs la ce va referiti mai exact?
Deci sa făcut dezbatere și s-a și vândut, numai ca niște rude nu a pomenit nimic de contractul de vânzare cumpărare, întrebarea mea primește și vânzătorul contractul ăsta?... Sau doar cumpărătorul
În mod normal, primește și vânzătorul un duplicat.
Dar în practica, sunt mulți care nu sunt interesați sa aibă unul, pe motiv ca nu au ce face cu el.
E posibil sa fi primit unul și sa-l fi lăsat din neatenție la Primarie.