avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am incheiat un contract cu Cargus pentru un abonament ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am incheiat un contract cu Cargus pentru un abonament lunar valabil ...

Am incheiat un contract cu Cargus pentru un abonament lunar valabil 2 ani. Vrem sa il revocam inainte de termen (a trecut 1 an si 3 luni din contract) deoarece au scazut vanzarile foarte mult si nu mai putem plati / sustine numarul de expeditii din abonament. La solicitarile noastre, cei de la Cargus ne-au comunicat ca nu sunt de acord cu incetarea contractului si ca ne factureaza in continuare expeditiile de plata, conform abonamentului pe 2 ani.
Precizez ca in contract sunt stipulate doua modalitati de incetare: prin acordul partilor (cum am solicitat noi) sau prin nerespectarea conditiilor contractului de catre prestator (Cargus).
Intrebarea mea este cum pot inceta acest contract daca cei de la Cargus nu sunt de acord? Exista cineva care s-a confruntat cu aceasta problema si ma poate ajuta?