avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Mama are 1 ha de pădure înscris într-o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Mama are 1 ha de pădure înscris într-o obște. ...

Bună ziua,
Mama are 1 ha de pădure înscris într-o obște. Deoarece nu mai găsește nici un act legat de acest teren, am făcut solicitare la obște, în numele mamei, pentru a mi se elibera copii după actele ce stau la baza dreptului meu în obște. Nu am primit însă nimic.
Poate cineva să-mi dea un sfat profesional?
Mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Va rog, ajutati-ma!!! herdaionut herdaionut buna seara. va multumesc anticipat pentru orice sfat pe care mi-l veti da in 2 chestiuni. iata, pe scurt, despre ce este vorba. mama mea, in baza legii 18 a ... (vezi toată discuția)
Cadru legislativ-obsti de mosneni/calitatea de mosnean scylla scylla As dori, va rog frumos, o precizare cu privire la componenta obstilor de mosneni (ca forma de proprietarte codevalmasa a padurilor). Prezentare succinta a ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate fals ibizza ibizza Va supun atentiei urmatoarea problema. In anul 1993 ca urmare a aplicarii Legii 18/1991 am mostenit de la bunicul meu, 1 ha teren arabil pt care mi s-a ... (vezi toată discuția)