avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Doresc să știu dacă recenta modificare a codului ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Doresc să știu dacă recenta modificare a codului fiscal (creșterea ...

Doresc să știu dacă recenta modificare a codului fiscal (creșterea pragului de neimpozitare de la 2000 la 3000)este aplicabilă și "pensiilor speciale", adică pensiilor militare.
Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor și înțelegere.

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am rugamintea sa ma lamuriti in intr-o problema mai ... Misha23 Misha23 Buna ziua! Am rugamintea sa ma lamuriti in intr-o problema mai delicata, este legal ca din pesiile militare care sunt plafonate conform legilor in vigoare,la ... (vezi toată discuția)
Ajutor deces anca55 anca55 Cf CCMUNN art 51, lit d, firma este OBLIGATA sa acorde ajutorul de deces unui angajat pentru decesului unui parinte in conditiile de mai jos? 1. Angajatul nu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. la multi ani! stiu ca s-a aprobat tacit in senat (in ... tuilleries tuilleries Buna ziua. La multi ani! Stiu ca s-a aprobat tacit in senat (in luna decembrie 2022),initiativa conform careia pragul de impozitare a pensiilor sa se ridice ... (vezi toată discuția)