Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... O persoană singură de 70 de ani, care nu poate ieși ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

O persoană singură de 70 de ani, care nu poate ieși la pensie ...

O persoană singură de 70 de ani, care nu poate ieși la pensie pentru că nu are stagiul minim de cotizare de 15 ani (a lucrat doar 10 ani), poate beneficia de un venit minim garantat de stat pentru întreținere? Ce este de făcut? Mulțumesc!
Puteti obtine un ajutor social de la Primaria de care apartineti dar pentru asta trebuie sa indepliniti anumite conditii , mergeti la Asistenta Sociala si vedeti daca va incadrati . [ link extern ]
Etsy123, utilizator