Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare limita de virsta!
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare limita de virsta!

Bună ziua!
Va rog un răspuns pentru pensionare,în următoarea situație:bărbat,născut în decembrie 1969, cu 30 de ani vechime din care 10 ani în grupa 1,cind are dreptul la pensionare limita de virsta(bănuiesc ca pentru pensia anticipata nu îndeplinește condițiile de stagiu)?
Va mulțumesc anticipat,celor care ma puteți ajuta!
ghici_2013, utilizator
Limită de vârstă la ,60 ani dacă îndeplinește condiția de stagiu complet contributiv de 35 ani.
Mulțumesc frumos!