avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1481 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, Lucrez la o intreprindere ca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, Lucrez la o intreprindere ca economist.Avem cereri ...

Buna seara,

Lucrez la o intreprindere ca economist.Avem cereri pentru eliberarea a circa 1000 de adeverinte cu veniturile brute anterioare datei de 01.04.2001 conform Anexei 6 din Legea 360/2023-Legea pensiilor.
Pentru perioada 1994-2001 nu avem state de salarii pe format de hartie semnate si parafate, ci doar o arhiva electronica de la Oficiul de informatica.Au aceste date valoare juridica in cazul unui control al Casei de Pensii sau ale instantelor judecatoresti?
Daca nu, ce putem face ca aceasta baza de date sa aiba putere legala?Sa fie semnata de actuala conducere care sa scrie ca este conforma cu statele de salarii pe format de hartie, sa consideram ca statele initiale au fost distruse si le-am refacut conform legii arhivelor, etc....?

Cu stima,

Alte discuții în legătură

Am iesit la pensie conform legii 263 in anul 2009. la calcularea ... stereciu ion stereciu ion Am esit la pensie comform legii 263 in anul 2009. La calcularea punctajului sa luat in calcul salariul tarifar din cartea de munca.In 2022 am depus la casa de ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pe noua lege a pensiilor. buna ziua, am lucrat neintrerupt din 16.10.1978 pana in 16.10.2015 ... Rodica Sangeorzan Rodica Sangeorzan Buna ziua, am lucrat neintrerupt din 16.10.1978 pana in 16.10.2015 si am avut nenumarate prime si premii. La calculul punctelor de pensie din vechea lege ... (vezi toată discuția)
Arhivare electronica carnete de munca si eliberare certificat stagiu de cotizare gilradic gilradic \\"Arhivarea electronica a carnetelor de munca S-a realizat prin scanarea carnetelor de munca si validarea acestora in arhiva electronica special ... (vezi toată discuția)