avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Desfacere CIM La firma unde lucrez celor care se ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Desfacere CIM La firma unde lucrez celor care se pensioneaza, ...

Desfacere CIM
La firma unde lucrez celor care se pensioneaza, firma vede când s-au împlinit 45 zile de la depunerea dosarului la casa de pensii și desfac cim în lipsa deciziei comunicata lor de către casa ppri email sau titularului prin posta .
ESTE LEGAL ? CE BAZA LEGALA AU?

Alte discuții în legătură

Pensionare / pensionare anticipata Adi_D Adi_D Buna ziua, Ajutati-ma va rog in urmatoarea problema. Mama mea a depus dosarul de pensionare la casa de pensii constanta. Aici, s-a luat decizia de ... (vezi toată discuția)
Comunicare abuzivă a emiterii deciziei de pensionare către unitate eugenbulai eugenbulai Aș dori să știu care este cadrul legal conform căruia Casa de pensii comunică unității numărul și data deciziei de pensionare, odată ce Legea 263 ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata restefanescu restefanescu buna ziua, am depus documentele pentru pensionarea anticipata si azi mi-a venot decizia cu o pensie foarte mica. pot sa renunt la decizie si sa-mi continui ... (vezi toată discuția)