avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am un irlandez care vrea sa se angajeze in Romania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am un irlandez care vrea sa se angajeze in Romania

Buna ziua! Am un irlandez care vrea sa se angajeze in Romania la un magazin online. Ce acte ii trebuie avand in vedere ca o sa lucreze din Irlanda pe o societate din Romania?
Ultima modificare: Luni, 9 Septembrie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:50, 9 Septembrie 2024
Acelasi ca si pentru un cetatean roman.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim per determinata cetatean irlandez blueblue blueblue Buna ziua, Un cetatean irlandez poate lucra pe o perioada de 12 luni cu contract in Romania? ITM inregistreaza contractul? Cetateanul trebuie sa aiba permis ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu un cetatean non-membru u.e. Simona Maria Simona Maria Buna ziua! As dori sa stiu daca, eu, cetean roman, prin casatoria cu un cetatean brazilian, ii va da acestuia dreptul de a detine Work permit in Irlanda. ... (vezi toată discuția)
Tata - indemnizatie de crestere a copilului cu venituri din strainatate DenisaZR08 DenisaZR08 Buna ziua, As dorii sa intreb daca ati putea sa ma ghidati cu cateva informatii in legatura cu Indemnizatia de crestere a copilului cu venituri din ... (vezi toată discuția)