avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1784 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare În anul 2022 luna martie o persoană din ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare În anul 2022 luna martie o persoană din familie ...

Reabilitare
În anul 2022 luna martie o persoană din familie a fost condamnată la 1 an și 4 luni cu suspendare și termen de supraveghere 2 ani . Când se șterge cazierul ? În martie 2027 dacă de la termenul de supraveghere trec 3 ani fără să comită o infracțiune. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Duca Oana , Avocat 16:33, 9 Septembrie 2024

Da.
Andrei9881trrr a scris:

Reabilitare
În anul 2022 luna martie o persoană din familie a fost condamnată la 1 an și 4 luni cu suspendare și termen de supraveghere 2 ani . Când se șterge cazierul ? În martie 2027 dacă de la termenul de supraveghere trec 3 ani fără să comită o infracțiune. Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va salut in urma cu 5 ani am avut 2 fapte concurente am fost ... Speed2020 Speed2020 Va salut In urma cu 5 ani am avut 2 fapte concurente Am fost condamnat cu 2 ani si 8 luni cu suspendare.....asta in 2022... In 2022 cand a ramas definitiva ... (vezi toată discuția)
Reabilitare cazier preda2017 preda2017 In luna 08.2015 am fost condamnata la 3 ani de inchisoare cu suspendare pt inselaciune fara termen de proba.cand imi pot reabilita cazierul? Multumesc (vezi toată discuția)
Reabilitarea(stergerea cazierului juridic) LucianAlexandru LucianAlexandru Am fost condamnat la o pedeapsa de un 1 an si 10 luni pentru trafic international de droguri,asocierea la un grup infractional etc..am inspasit pedeapsa iar in ... (vezi toată discuția)