Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare În anul 2022 luna martie o persoană din ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare În anul 2022 luna martie o persoană din familie ...

Reabilitare
În anul 2022 luna martie o persoană din familie a fost condamnată la 1 an și 4 luni cu suspendare și termen de supraveghere 2 ani . Când se șterge cazierul ? În martie 2027 dacă de la termenul de supraveghere trec 3 ani fără să comită o infracțiune. Mulțumesc

Da.
Andrei9881trrr a scris:

Reabilitare
În anul 2022 luna martie o persoană din familie a fost condamnată la 1 an și 4 luni cu suspendare și termen de supraveghere 2 ani . Când se șterge cazierul ? În martie 2027 dacă de la termenul de supraveghere trec 3 ani fără să comită o infracțiune. Mulțumesc