Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua.Sunt peste 20 de ani de când nu am reușit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua.Sunt peste 20 de ani de când nu am reușit sa obțin ...

Bună ziua.Sunt peste 20 de ani de când nu am reușit sa obțin titlu de proprietate pe un teren de 3 ha în jud.Cluj.Am doar adeverință cu suprafața de teren eliberata la legea 18.Stiu denumirea populara a parcelelor dar nu știu unde sunt si nici cine sunt vecinii.Eventualii martori au decedat de mult.Platesc impozit de 20 de ani.Primaria nu ma ajuta.Ce pot sa fac?Mulțumesc.
Suprafata de teren pentru care detineti document are niste coordonate (trecute pe adeverinta eliberata in baza Legii nr. 18). Aceste coordonate se regasesc in planul de situatie existent la primarie.
Puteti lua legatura cu un expert topograf (gasiti intr-o lista aflata la Biroul local pentru expertize tehnice judiciare de pe langa Tribunalul judetean) care in baza coordonatelor si a situatiei existente la OCPI, sa va identifice parcela si vecinii.